Ronin Mini-HDMI to HDMI Cable (20 cm)
Product number:
CP.RN.00000108
EAN:
6941565901439
Manufacturer product ID:
CP.RN.00000108.01
The R Mini-HDMI to HDMI Type-A Cable for RavenEye allows you to connect the DJI RavenEye Image Transmission System to a compatible camera with an HDMI Type-A output port. The connection enables wireless image transmission of the camera signal when the camera is set up with the RS 2, RSC 2, Ronin-S, or Ronin-SC gimbal. Please visit the DJI website for a list of compatible cameras. The cable is 7.9" in length. The RavenEye system features a mini-HDMI input
Properties "Ronin Mini-HDMI to HDMI Cable (20 cm)"
| Battery capacity: | 0 mAh |
|---|---|
| Battery technology: | N/A |
| Class: | Foto & video |
| Colour of product: | Black |
| Country of origin: | China |
| Domain: | Devices |
| Dustproof: | No |
| End of life: | No |
| Image stabilization: | No |
| Material: | Aluminium |
| Shockproof: | No |
| Waterproof up to: | 0 m |
| Water resistant: | No |
| Weight: | 0.02 g |
Login