DJI 65W Car Charger
Product number:
CP.MA.00000426
EAN:
6941565922922
Manufacturer product ID:
CP.MA.00000426.01
The DJI 65W Car Charger has a maximum output power of 65W, allowing you to charge batteries while driving.
It features overheating protection and low-voltage protection technology to ensure a safe and reliable charge and drive.
It features overheating protection and low-voltage protection technology to ensure a safe and reliable charge and drive.
Properties "DJI 65W Car Charger"
| Battery capacity: | 6500 mAh |
|---|---|
| Battery technology: | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage: | 20 V |
| Class: | Foto & video |
| Colour of product: | Black |
| Country of origin: | China |
| Display type: | No display |
| Domain: | Devices |
| Dustproof: | No |
| End of life: | No |
| Field of view (degrees): | 0 ° |
| Height resolution: | 0 pixels |
| Integrated speakers: | No |
| Lens filter type: | No lens filter type |
| Material: | Plastic |
| Mobile device type: | Others |
| Positional tracking: | No |
| Refresh rate: | 0 Hz |
| Room-scale tracking: | No |
| Shockproof: | No |
| Smartphone- or tabletmount: | No |
| Special coating: | No |
| Suitable with glasses: | No |
| Waterproof up to: | 0 m |
| Water resistant: | No |
| Weight: | 0 g |
| Width resolution: | 0 pixels |
Login